VIII. I want to learn Greek

19. února 2016 v 18:52
Jsem nemocná, tak mám čas na přemýšlení a začínání desítek kreativních činností. Nebo spíš mám konečně výmluvu, že dělám víc kreativních činností než povinností.

Dneska jsem se musela podepsat na dost důležitý dokumenty. Oba podpisy byly naprosto odlišné. Babička, co tam byla se mnou, to okomentovala slovy "vypadá to, jako kdyby se tu podepsali dva různí lidé". "já jsem dva různí lidé," napadlo mě na to.

Pak jsme si skočily na oběd do Colossea. A já miluju autentické italské restaurace, bylo to tam strašně dobré a milé. Vrátila jsem se na jednu hodinu do školy (protože máme k sežrání dějepisáře, ale pšššt). a pak svou prochladlou hlavu ještě chvíli provětrala na procházce s kamarádkou.
Image de ocean, sea, and summer
K tomu Řecku. Možná jsem se trochu nechala unést jednou knihou. V té části, kam jsem totiž zatím dočetla, cestují hlavní postavy zrovna do Řecka, na jeden malý turisty nezahlcený ostrov. A ta kultura je tam popsaná fakt živě. Večery v taverně u přístavy, vysoké vlny na osamělé pláži, žár posledních srpnových dnů. V kontrastu se současnou zamračenou a utlumenou oblouhou, kde většinou nejsou ani hvězdy, ani barvy, mi to připadá jako sen. Sen, který bych si jednou chtěla splnit. A zrovna tato země má obdivuhodně dlouhou historii a pevné základy. Ta dnešní situace není ideální, ale neumím si představit, že by se řecká kultura někdy jen tak vytratila. Zkrátka mě docela začala zajímat. Tak jen čekám, až se spustí ten online kurz na řečtinu, že bych se jí vážně aspoň trochu přiučila. A pak tam jela na dovolenou. A možná, jen možná.. bych tam i zůstala.
Přijde mi, že nejhezčí věci v životě jsou nečekané. Možná z toho plyne, že to nejhezčí vás potká, když vůbec nic neočekáváte.
Jo a ta kniha se jmenuje Sputnik, má láska a myslím, že máloco se mi mohlo líp strefit do momentálního rozpoložení.*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama