XVI. All that you do makes it clear for me

26. března 2016 v 22:15
Oh, dear
.
I thought I am good enough for you.
Since you always felt good enough for me. Always, in all ways. When we were sitting in that half-empty MacDonald's eating our burgers in a rush - I looked at you and realised "just like that, just as you are now, you are all that I need". Of course I knew something have already gone wrong. You didn't touch me, didn't iniciate anything. I kept coming up with different excuses, because I loved you and wanted to make a way for you to love me back.
Image de girl, art, and drawing
girl

.
This had so many stages, it is hard to come back to pretty parts, because they are broken now.
Dokud nebudete mít přímo před sebou nějaký kontrast, nejspíš si toho a
"Tu sms jsem si nepřečetl" (poté, co čekám hodinu na domluveném místě a snažím se přijít na logické vysvětlení, že nemohl přijít na určené místo v určitý čas i on)ni nevšimnete.
"Jsem hrozně dead, ale na hoďku bych mohl" (poté, co úplně out of the blue poprosíte kamaráda, aby se přidal a prověrtrali jste hlavy) jen pro jistotu, jsou to dva různí lidé. A když jsem dostala víc takových šancí všimnout si, jak jsem svému drahému jedno, pomalu se to ve mně začalo přenastavovat. Bolí to. Ale už ne tolik. A už hlavně vím, že tak hluboko do toho nespadnu. Jak bych mohla, když mi ani nejde naproti. Bude to v pohodě, věřím.
Image de pink, glow, and light
Time to fill my life with (new) colours. You won't believe me (I don't believe myself either), but I invited someone on a date and he said yessss
Hope this one will go a little easier
have a gr8 night
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama