Duben 2016

XXVII. Thanks for being comfy

29. dubna 2016 v 21:40
není lepší pocit, než se v klidu opít a možná ze sebe udělat blbce, když víte, že vás ti lidi přijmou i takové.

Mám trošku dost sešnerovaných konverzací a "hlavně se netvař/nechovej/neprojevuj naštvaně/opile/smutně/zamilovaně.
Image de fashion, style, and outfit
Mnohem víc se mi líbí, když je rovnováha mezi mým vnitřním stavem a tím, co vyjde na povrch. a když se nad tím tak zamyslím, tak je to poslední dobou vlastně i více pozitivní, než negativní. zase začínám zapomínat, jak hrozně se dokážu cítit a nechávám se prodchnout tisíci novými dojmy, mám hloupý úsměv na tváři z přečtení vtipné smsky a sama se na sebe povzbudivě culím v kabince, ať mi to sluší, či ne.
Image de love, girl, and boy
Gesta. Včera během večera se rozhostil moment ticha a jedna ze slečen se nás ptala, jestli nám to nepřijde zvláštní, když takhle spolu jsme v tichu. Naštěstí jsem nebyla jediná z těch, kdo si sdílené ticho naopak užívá, ale je třeba uznat, že to nejde zdaleka s každým. To je snad sen, parta, se kterou se dá mlčet.
S Architektem se taky mlčelo krásně, jenže teď už mlčíme doopravdy.
Nikdy se nenabažím těch momentů, kdy se prostě zastavíte, uvědomíte si, že vedete smalltakl a dohodnete se, že prostě budete chvilku ticho a nebo změníte téma. A kdy už jen z té přítomnosti máte naplněnější pocit než z hodinových hovorů..

XXVI. Those perfectly fine feelings

27. dubna 2016 v 15:45
i am by myself and that's ok
i am not exactly single, but i don't wanna date you and and that's ok

I just think that I feel too much and nothing much at the same time.
That I don't want to jump from one think into another. In fact, I don't wanna jump at all. I quit jumping. I'll go roller-skating instead.
You're that type of guy that is way too old for me, and that didn't really get the idea of me being single af. Which means I want to be this way. For a month. Or for today. Maybe I'll meet someone tomorrow and that will change my mind completely. But now I just want not to have this other person caring too much and having expectations.
Sorry not sorry
Image de boy, love, and hangover
I think I'll continue kissing bottles. This way, the kiss is exactly like I want it. And there's no one wanting me to involve in a relationship afterwards.

XXV. Another try

25. dubna 2016 v 13:34
Je docela hezké udělat si pohodové odpoledne, v ruce hrnek čaje, a něco psát/tvořit/číst. Za okny se snáší sněhové vločky... čože, sníh?! V dubnu? Je to tak, duben je skoro u konce a v Praze se každou chvíli spouští sněhová nadílka. Samozřejmě to hned všechno roztaje, ale i tak je to docela překvapení.
A než jsem dopsala těchhle pár vět, už zase svítí slunce.
Mám pocit, že s mým životem je to podobný. I když je težký ho přirovnávat k počasí, protože ošklivé počasí mám ráda. Mám ráda déšť a sněhové přeháňky a zamračené dny.
Když jeden den pořád sněží, asi je lepší nic neřešit. Ten sníh je lepší nechat uležet, podívat se, kolik ho bude a až pak, druhý den, podnikat nějaký opatření. Lepší je občas se na to vyspat a počkat ráno, že třeba bude líp.

a zázraky sedějí se dějí a mně je líp
Image de book, bed, and get up
Pro mě jsou ty nejmenší blbosti tím největším úspěchem. A nestydím se za to, když za některé dny dokážu opravdu jen jít do školy a dělat své povinnosti. Každý má svůj metr a měl by si toho svého taky hledět.
(chci žít co nejlíp svůj život, ne život, jako má někdo)

XXIV. Hearts go crazy

23. dubna 2016 v 20:02
Everytime I think I'm better
picking my head up
getting nowhere
Image de tea, cup, and vintage
Zachtělo se mi zdrhnout, i když jsem byla ve společnosti dobrých kamarádů. už ráno se mi teda nechtělo vstávat, protože jsem včera až do jedné pročítala svoje staré zápisy a dumala nad starým životem. a od určité hodiny, či snad od začátku - jsem dneska preferovala samotu před kýmkoli.
přemýšlím nad tím singlováním. fakt mi to jde
ale na druhou stranu
dělání povinností mi fakt vůbec
ale vůbec nejde

XXIII. One thing leads to another

22. dubna 2016 v 14:19
Volné dny jsou fajn, možná je přece jen potřeba jim najít nějaký řád.
.
Těžko psát o tom, jak se teď cítím, jakým člověkem se cítím být. Jsem celkově mnohem spokojenější než před měsíci - ono taky jak být spokojená se zlomeným srdcem, že. Jenže toho člověka, který neměl dost místa pro mé city, jsem ze svého života nevyhnala - zvláštní. Rozumíme si, ale mám zvláštní pocit, že to bude jen po tu dobu, co budem oba nezadaní (a nedostupní). Což u mě zřejmě nebude problém, vidím se nezadaná ještě hodně dlouho a nedostupná bohužel taky, i když se občas snažím sama sebe ptát, jestli by to nemohlo být jinak. Tvořím si bloky, které trvá mnoho času odbourat a pro každého nového člověka tam jsou znovu a znovu. Zvykla jsem si na nálepku nedostupná, snad mě tak trochu definuje.
Image de couple, love, and art

XXII. Too much yet nothing to handle.

18. dubna 2016 v 19:24
jop.
jsem asi jen hodně unavená, nic jinýho to není (ujišťuju se)
jenže nic nedává smysl (historie, snad) a nikdo není kolem. sobotní doprovod a fajnová atmosféra zůstaly pouze sobotní záležitostí, takhle strmě jako v neděli jsem se dolů už celkem dlouho nesvezla..
.
protože bychom spolu neměli kamarádit s lidma, které milujem. nejde to.
.
a taky jsem si naplánovala víkend plný učení, abych na jeho sklonku zjistila, že jsem jednak nesplnila ani půlku očekávaného, jednak jsem zase úplně nešťastná.

"Jsi často smutná?"
"Teď už tolik ne."
"Tolik."

citelný rozdíl, který jsem věčně ignorovala.
Image de love, drawing, and couple
Na druhou stranu ne, že bych to zas vůbec nezvládala. Známky jsou dobrý. Lidi kolem si myslí, že jsem v pořádku a mám i ty, kterým můžu říct, že nejsem.
Teprve když nemůžete nikomu říct, že jste na sto kusů,
teprve tehdy máte fakt problém.

XXI. I'm so fucking romantic

17. dubna 2016 v 15:20
The problem is, that there is no time left to screw things. As I did for the past few weeks.
I really have to brace myself and write all those exams and prepare and be (relatively) ok and not miss anyone anymore.

One part of me keeps coming back to this.
The other one is okay.
I have this friend, you know. I don't love him or anything, I just feel real good with him. However the chemistry between us doesn't seem to work.
and I have this other friend. I don't even feel comfortable with calling him friend because I love him to pieces. or I don't? So much time has passed by. i just really like him and i shouldn't.
.
okay, i have to go back to work real quickly.. i am kinda anxious about all the stuff that i have to do, keep in mind, take care of. whoa
better start now.
bye

XX. Let me drive you crazy

12. dubna 2016 v 16:56
I'll let you drive me crazy.

Všímáte si té nádherné reciprocity? Vzájemnosti? Protože přesně o tom tyhle city jsou. Tedy občas to chybí, ale to je pak citelně nepříjemné a říkáte si, kde jste udělali chybu.
Když jsem z někoho štěstím šílená a euforická, chci, aby ten někdo zažíval se mnou to samé. Jinak to není ono. Jasně, každý miluje po svém a dává to po svím najevo. Ale v některých vztazích miluje jen jeden.
Tenhle blog jsem založila, když jsem se pokoušela rozvázat to, co mezi námi bylo. Zpřetrhat vazby, otočit se, zapomenout a nikdy se víc neohlédnout. Řeknu vám, v životě jsem asi nezažila větší muka. Dobrovolně se vzdávat někoho, who wears your heart on his sleeve, je vážně špatnej nápad, alespoň ze začátku. Později se ta bouře uklidní, najdete rovnováhu, zjistíte, že to jde i takhle, že jsou i jiní lidé, že se možná do jiného člověka i zamilujete.
A čím blíž je ten jiný, tím dál je ten první.
quote
And now we're friends.
Or we call it so.
Jen čekám na ten moment, až podlehnu svému nutkání říct: "Promiň, Schatz, nemůžu být tvoje kamarádka."

XIX. I could actually skip the morning

9. dubna 2016 v 12:47
You know, guys, I am not a fan of interacting with people the minute you wake up. I need my time. To drink coffee, clear my mind, take a shower, basically to start the day and forget the old crap.
Today's morning went so not well. But that's okay, I guess. We all have all kinds of mornings throughout our lives.
.
I finished a great book about depression. And I have to say, maybe I am not as depressed as I thought. I just lack some motivation and I am really tired of.. stuff.
.
i like to be alone. In the morning. and in the evening, sometimes, as well. But I don't like to go through days alone, which unfortunately, doesn't happen often.
.
i am floating around lately. wednesday's date - didnť happen. i am a little disappointed by that, but whatever.

But thursday was nice. Even though it had no aspiration on being so. I was proud of myself for staying in school for all the lessons - I know, weird. then we went to a café with a friend to discuss some stuff. then i did another test for (hopefully) a driving licence in the future. With no mistake, made me quite happy. A nice boy smiled at me in the subway. I don't know, smiling boys are just so much nicer. i know it's nothing, but something immediately felt better
Image de bird, free, and freedom
i need more of this in my life )

XVIII. Halfs

6. dubna 2016 v 14:18
Už nějaký pátek se peru s jednou prací do školy. Nevím proč, chci to mít co nejlepší, tak si každou informaci ověřuju na pěti různých stránkách a pořád se vracím k tomu předchzímu. Ještě mám před sebou docela dost práce.
Image de old
Psací stroje jsou hrozně krásné a fajn, ale kdybych neměla tu možnost se donekonečna opravovat, asi bych nikdy nic nedopsala.
Musím se vrátit k té práci, ale ještě se podělím o dojem ze včerejší akce, kterou bylo... promítání dokumentu o Lídě Baarové. Ale moc vám toho teda neřeknu, protože mám pocit, že nemám slova, kterými bych to vyjádřila Bylo fascinující se na její život podívat očima/kamerou Heleny Třeštíkové, která se tímto stává jednou z mých nejoblíbenějších a nejispirativnějších osobností žurnalistiky. A já bych se chtěla dostat na tu žurnalistiku. Nebo na historii. Nebo aspoň někam na vysokou, víte.

Mám strašně ráda všechny ty lidi kolem sebe. Vím, že to zní jako banalita a co tím chci asi říct, ale trvalo mi, než jsem se naučila opravdu budovat pevné vztahy a vidět v lidech jejich skvělé stránky a přesto neodsouvat sebe samou úplně do pozadí, a myslím, že se mi to konečně začíná dařit. Vlastně chci, aby všechna sobotní dopoledna byla jako toto, všechny čtvrteční večery končily u sklenky a intelektuálních konverzací, všechny srpny probíhaly v bytě mé nejlepší kamarádky a všechny dny, kdy je krátké vyučování, aby nás s lidmi ze třídy vtáhly do nějaké fajn kavárny.
Jaro mi zatím dělá fakt radost. jen teda doufám, že se to teplé počasí zase nepřežene, jinak abych si začala hledat dobrou podzemní skrýš :D