XCVIII. Pain again

24. dubna 2017 v 0:55
Moje otázka: Máš ještě jinou, nějakou třetí? Nebo jsem to jenom já, kdo se takhle nešťastně přimíchal do událostí? Protože když vidím, jak bezstarostně se okolo tebe všechny točí, je mi k pláči. Vím, že nejsem ta první anyway, ale tohle by ve všem dělalo takovej rozdíl, který nedokážu snést. Všechny ty věci, co sdílíme. Proč ještě potřebuješ ty ostatní?

Takže postupně blázním a asi se zblázním. Když vím, že tě uvidím, poskakuje mi srdce a nemůžu dýchat. Všechna tahle fingovaná lhostejnost a to, že se intervaly, co se nevidíme, nezkracují.

It's just that this ain't fun. You tell me things that are very personal, hang out with me, never get tired of my moods. I feel safe. I want to save you. Shit, I have this need again. This stupid idea. I cannot probably save a single damn person, I just drag them closer until they like me enough for me to cut deep. I really don't know why this happens. I would never - yet I do.
Image de girl, train, and travel
I want to save you and pay you off all that shit you felt and been through. I want to keep saying "it will be okay" until it eventually is okay. I want flow.

you see, both ways. It's just that I'm too shy and insecure and you just love girls.

The question.

I cannot stand this anymore. If you say there's more than 1, more than just me (no matter the way we became what we are now), I quit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama